Reklamy pOvOlené
Pokud patříš mezi pořádné, tak s reklamou

Prosinec 2010

History - Tecktonik*

19. prosince 2010 v 16:38 | Kiwi~ ツ |  Music
music Je to styl, jako je třeba emo, nebo punk, ale úplně nový, v naší Republice ještě nerozšířený (i když poslední dobou o něm ví více a více lidí, dokonce existují i české Tck kluby).
Je to hlavně tanec na hudbu složenou z techna, hip hopu a electra Samozřejmě má také vlastní styl účesů, oblékání a tak.
music Tancuje se a pouští ve francouzských klubech a discotékách. Odtud to vzniklo. Někdy po roku 2000 se to začalo poprvé tančit na tuto hudbu, ale až v Září roku 2007 (tedy před 3 lety) to dostalo oficiální název Tecktonik (zajímavost: je to jediný styl, který má ochrannou známku). Francouzská mládež tomu také říká "Milky Way styl" a úplný původ je tedy z Francie, z Paříže, kde se to začalo provozovat. Teenageři to také tancují na ulicích, kde v tom navzájem soupeří (dávají si tzv. battly). To má zase společné s Break Dancem.

music Tanec je hodně založený na improvizaci - můžete si vymýšlet vlastní nový taneční prvky a různě je kombinovat. Má to stálý rytmus, takže jak člověk slyší Tecktonik songy, chce se mu tancovat, při nejmenším kývat nohou.:)
Styl (image) je trochu založená na teď populárním Emo stylu. Conversky, upnuté džíny a trička, nějaký ty doplňky a různé barevné nápisy. A je v tom trochu 80. let. Hlavním motivem je pěticípá hvězda a pestrá barevnost v kombinaci s černou.
Tecktonik tanec vznikl na jedné Techno akci a tak se to zalíbilo, že se to začalo tančit.
Stejně jako hip-hopový rapeři na ulicích si dávají battly v rapování (souboje), tak v Tecktoniku také, ale tancem.

Lili Azian na facebook

19. prosince 2010 v 16:27 | Kiwi~ ツ |  Reklamy
Další profil na Facebooku...